V spleti Pokémonov: Pokémon GO si podmanil svet

Posledné týždne som mala pocit, že máme Pokémonov už aj  chladničkách, tak možno by sme si mohli zobrať nejaký príklad z Pokémon marketingu.

Pokémon ako značka nie je neznáma, veď Pokémon seriál ktorý tu bol všetci poznáme. Teraz však spoločnosť Niantic, Inc. prichádza s úplne novým fenoménom a to “Pokémonmi GO”.

Čo ste mali dnes na obed? Nebol to náhodou Pokémon? 🙂

Možno nie, ale Pokémonov môžete nájsť v parku, v jazerách, na cestách a v podstate takmer všade, kde máte k dispozícii vaše mobilné zariadenie.

Ako sa chudne s Pokémonmi?
Podľa magazínu Forbes napríklad hratie Pokémona Go po dobu 43 minút denne spáli ženám 1500 kalórií a mužom 1800.

Ako Pokémon GO využívajú mladí podnikatelia?

Napríklad mladí podnikatelia používajú svoje zariadenia, kde sa stretávajú ľudia za miesto, kde sa dá oddýchnuť si po Pokémonovských súbojoch. Tieto miesta sú označované napríklad #pokestop. Ľudia a hráči Pokémonov zvyšujú takto návštevnosť obchodov a zariadení.

Augmented Reality – Čo to vlastne je? 

Všetci poznáme realitu v ktorej žijeme a to fyzicku. Agmented reality nadväzuje na priestor, ktorý nás obklopuje. Augmented reality využíva mágiu, ktorá je príjmateľovi väčšinou sprostredkovaná mobilným zariadením a dáva produktom nový význam alebo poslanie.

Prípadová štúdia: Ako ľudia zarábajú na Pokémonoch? 

Ako každý hit, ktorý na trh prichádza, aj s Pokémonmi boli vynájdené nové povolania ako napríklad Pokémon Trainer. To je človek, čo vás natrénuje, ako bojovať v svete Pokémonov. Ide niečo ako o Coacha alebo konzultanta. Na Slovensku som zatiaľ trénerov Pokémonov nestretla, skôr sa jedná o novinky v USA alebo Japonsku.

Lekcie, ktoré nám dávajú Pokémoni. Pokémon GO je označený za:

* najhorúcejšiu mobilnú hru posledných rokov
* hru, ktorá pohltila svet

pokemonGO-pikachu-pokemonstore-picture.jpg

nintento, niantic labs, google play, apple, pokemon, pokémon go, app, tech, tech news, yellow, game, europe, usa, japan, marketing blog

Článok napísala: Guothova. about.me/janaguothova ( freelance Marketing Girl, Fashion Designer, Author, Creative Writer ). Copyright: 2016. Obrázok: pixabay ( free for commercial use )

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s