Mission Impossible? Umenie byť reálnym človekom.

Pre človeka dnešnej doby je veľmi dôležité sa socializovať, teda stretávať s ľuďmi, učiť sa od nich a tak človek rastie. Je úplne úžasné, ak sa môžete obklopiť ľuďmi, ktorí vás posúvajú vpred a ktorých názor akceptujete. Pridajme k tomu marketingové hľadisko. V časoch značiek je to veľmi jednoduché. Ľudia priamo cez skúsenosť môžu vašu značku posunúť vpred, priradiť si k nej pocity či názory. 

V čase kreatívnych výziev, zdieľania myšlienok celého sveta vo svete virtuálnom sa však stále častejšie stretávame aj s hmlistými praktikami značiek. Sú to napríklad klamlivé informácie, zatajovanie skutočnej identity či iné. Osobne, aj keď som istý čas pôsobila pod umeleckým pseudonymom zastávam myšlienku reálnosti. Buďme reálni a ľudskí – to je cesta, ktorou by sa podľa mňa mal svet firiem uberať ďalej.

“Keď som svoj biznis s ilustráciou začala budovať, pôsobila som niekoľko rokov pod umeleckým pseudonymom. Nie preto, že by som chcela svoju identitu skrývať, ale skôr preto aby som sa mohla sústrediť na tvorbu, nakoľko pre štartujúci biznis je ťažké riešiť vývoj produktov i komunikáciu značky zároveň.” – Guothova.

Obklopme sa ľuďmi a značkami, od ktorých sa máme čo učiť
———————————————–

Pokiaľ sa rozhodnem niekomu veriť a akceptovať jeho názor, mal by mať pre mňa človek nejakú autoritu. Podľa mňa najťažšou úlohou dnešnej doby, týka sa to aj firiem je úlohou byť človekom.

Stále častejšie sa stretávame v marketingovej komunikácii s utajovaním identity, falošnými profilmi, ktoré manipulujú verejnú mienku napríklad aj komentovaním na diskusiách. Je na nás, koho posunieme vpred a pre koho sa rozhodneme, že mu veriť nebudeme. Dajme “štafetu” ľuďom, ktorí si to zaslúžia. Aj na Slovensku máme veľa ľudí, ktorí si zaslúžia rásť a niekoľko z nich poznám aj osobne, nakoľko sa pohybujem v podnikateľskom prostredí. 

“Verme v svoje sny a.. posúvajme sa správnym smerom”.

Guothova – za Good advertising Blog. Písané v jeden letný teplý večer roku 2016 🙂 Copyright: Guothova.
about.me/janaguothova

janaguothova-dizajnerka-foto-pr.jpg

building, startup, startups, good advertising blog, marketing, it, news, slovenská, podnikateľská, sféra, kreatívny marketing, reklama, media marketing, world, worldwide

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s