Branding: Proces budovania vlastnej značky v čase

Že nápady sa niekedy nerodia z dňa na deň a to, čo si vysnívate nie vždy funguje vieme aj my 🙂 Budovanie značky a spoločnosti je ťažká práca, ktorá sa ráta ani nie na mesiace, ale skôr na roky.

Značka je niečo, čo sa s vami bude viezť pravdepodobne celý život. Do značky vkladáte svoju prácu, myšlienky a posolstvo, ktoré sprevádza zákazníka pri jeho ďalšom rozhodovaní. A nezabudnite, že hodnota značky stúpa priamo úmerne tomu, čo do nej vkladáte.

Značku definujú atribúty, ktoré jej môžeme priradiť, teda: hodnoty, kvalita, tradícia, produkty a vývoj. Pri hodnotách sa zamyslime nad tým, aké hodnoty naša značka reprezentuje. Kvalita je niečo, čo by tu malo byť tiež a z dlhodobého hľadiska sa nikto nebude vracať k značke, ktorá mu predala nekvalitu. Tradícia — je síce dobrá vec, ale ani tradícia vám nezaručí, aby bola značka úspešná. Produkty sú tým, čo značku predáva a čo si zákazník kúpi. Je váš produkt jedinečný? Má pridanú hodnotu? Alebo aké sú benefity produktu, aby si ho mal zákazník motiváciu kúpiť? Vývoj či už produktový alebo vývoj značky je niečo, čo nikdy nevieme dopredu určiť. Má naň vplyv rad ukazovateľov od politických, ekonomických, technického vývoja a iných. Je dobré využívať aktuálne trendy ( a nedištancovať sa od nich ), ktoré môžu posunúť vašu značku vyššie.

good-advertising-blog-budovanie-znacky.jpg

Ako presvedčiť zákazníka, aby bol dlhodobým spotrebiteľom? ( o tom si povieme nabudúce )

Good Advertising Blog je súčasť letného projektu 2016 a spolupráce značiek Guothova & Bednar. V našom novom online projekte sme chceli vytvoriť priestor pre kreativitu, nové myšlienky a tiež.. priestor, v ktorom sa máte možnosť zamyslieť nad vecami, s ktorými možno nepracujete, ale pracujeme s nimi my a tak sa môžeme vzájomne inšpirovať.

Copyright: 2016 Good Advertising Blog: autorka Jana Guothova. Tento blog píšeme autenticky a články nájdete len tu.

marketing, novinky, pr, blog, letné blogovanie, o marketingu, marketingový blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s