Guothova: Keď segmentovať trh je ako krájať letný koláč

Najlepšie na všetkej práce v reklamke je segmentácia trhu. Vieme to robiť aj my, dievčatá a o to si to viac vychutnávame! Veď predsa.. keď vieme pokrájať letný koláč – prečo by sme nevedeli segmentovať trh?

Takto si vždy vytváram argumenty, keď idem do niečoho – čo teoreticky robím prvý raz a nie je isté, či sa to podarí. Keď pracujete na voľnej nohe, nemáte prakticky istotu ničoho. Viete si budovať riešenia, ktoré vám budú fungovať, ale overiť si ich vieme až po čase.

Preto je dobré si členiť ciele na:

1. krátkodobé a..
2. krátkodobé

Keď pracujeme na nejakom projekte, je vždy dobré ho vyhodnotiť, akú účinnosť projekt mal. Či sme postupovali správne, aký to malo efekt.. a samozrejme sa na to pozrime aj zo stránky – čo budujeme do budúcna? Takto vieme pracovať s people manažmentom, produktovým manažmentom a prakticky všetkým, čo si vieme rozložiť na časti. Čo sa nám nepodarí ihneď, vieme si predsa odložiť.. a pozrieť sa na riešenie napríklad o týždeň. Dobré riešenia sú otázkou vývoja aj viac týždňov, či mesiacov ak nie rokov. Ak pracujeme ako firma, je dobré si zabezpečiť tok financií tak, aby v obdobiach vývoja produktov firma žila z príjmov stabilného produktového portfólia. Všetko má svoj rozsah a dobrý marketér, ktorý pozná svoj trh a zákazníkov by mal vedieť, kedy spraviť ďalšie kroky, to znamená kedy nasadiť aký tip kampane. Ja tomu hovorím “Shake” zložený zo skúseností, talentu ale aj správneho feelingu – možno by som ho skôr nazvala ako “Shadow marketing” ako pracovať  so značkou – lebo niekedy vám nepomôžu ani tie najlepšie dáta a štatistiky.

Ostávam s teplým pozdravom,
Janka ( Blogujeme ešte týždeň! No a potom? .. Určite sa ešte pri nejakom projekte vidíme! )

bloggerka-bee-and-glow-segmentovanie-trhu-marketing-which-sells.png

– Toto leto blogujeme o reklame. Good Advertising Blog 2016. Copyright Guothova.

projekt, management, manažment, manažment projektov, blog, blogujeme, internetový marketing

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s