Nový projekt na slovenskom nebi s detskou knihou je prelomový

Priestor pre knižnú novinku! A nebude to predstavenie akejkoľvek knihy. Nová kniha Mateja je totiž iná ako tie ostatné. S Matejom Zámečníkom dávam dnes večernú kávu. Je autorom novej detskej knihy, ktorá je za bariérami tej bežnej, akých je na slovenskom trhu s knihami neúrekom. Je totiž iná, ako ostatné. Pýtate sa – prečo?

Janka: Ahoj Matej, vydávaš svoju prvú knihu. Ako si sa dostal k tejto myšlienke?

Matej: Začínal som v klube Toastmasters, kde som písal prejavy. Jedným z nich bolo: Motivuj svoje publikum. Zároveň som zhruba v tom čase videl na ulici hrať sa malé deti. Vlastne to nebola ani tak hra. Bolo to skôr šikanovanie sprevádzané spŕškou nadávok. Nikde som nevidel deti, ktoré by sa na ulici hrali hry, ktoré sme sa hrávali kedysi my. Alebo si len tak kreslili po chodníku. A tak mi napadlo napísať motivačné reči pre deti.

Janka: V čom chceš dnešné deti motivovať?

Matej: Tak, aby ich pochopili a naučili sa, ako byť lepšími ľuďmi. Tak som napísal zopár príbehov inšpirovaných citátmi a nakoniec každého z nich som dal otázku pre dieťa, týkajúcu sa príbehu.

Janka: Tvoja kniha je iná ako tie ostatné – na slovenské pomery je inovatívna. Čo ju robí odlišnou?

Matej: Najlepšími grafikmi, ktorí nakreslia obrázok k príbehu presne tak, ako to je v príbehu sú deti samé. A nielen to. Zároveň budú cítiť pocit hrdosti na svoj vlastný výtvor. A keď si o pár rokov vezmú do ruky túto knižku, zabavia sa na kresbách, ktoré vytvorili, odpovediach ktoré napísali a spomenú si na čas strávený s ľuďmi, ktorí ich sprevádzali príbehmi.Janka: V poslednej dobe sa stretávame s tým, že nie sú peniaze na kvalitné vzdelanie a už vôbec nie na knihy..

Matej: Je to o určení si priorít. Na školstvo sa nedá spoľahnúť, veľa vecí si platia rodičia sami. Niekomu príde veľa dať dvojcifernú sumu za knižku, ktorá bude spomienkou na celý život, ale zaplatiť 4 e za citronádu je už v poriadku. Je to otázka priorít, do čoho chce kto investovať peniaze.

Janka: Tvoja kniha je teda.. “Knihou, ktorá bude sprevádzať dieťa celý život”. Je skvelé, že aj na Slovensku vznikajú príbehy, ktoré menia svet k lepšiemu..

Matej: Je podľa mňa dôležité “prinútiť” deti niečo robiť a nielen pasívne prijímať informácie cez obrazovky. Pretože momentálne si to deti ešte neuvedomujú, ale táto knižka je ich unikátna budúca spomienka na detstvo.

Janka: Čo ešte by si chcel odkázať rodičom?

Matej: Všimnime si, aký je vývoj dieťaťa v súvislosti s tým, kde sa nachádzali ako deti a kde sa ocitnú ako dospelí ľudia. V detstve vo forme príbehov dávame dieťaťu pocítiť, s akými hodnotami, kamarátmi a cnosťami sa v dospelosti stotožní.

Janka: Prečítala som si o tebe, že aktivizuješ obyvateľov v Trenčíne. Čo vlastne robíte? Ešte by som sa ťa dodatočne chcela spýtať, čo robia ľudia v Toastmasters?

 

Matej: TM je rečnícky klub, kde si ľudia zdokonaľujú svoje rečnícke a vodcovské zručnosti. A v Trenčíne sa snažíme so Zelenou hliadkou Trenčín… facebook: ZHTrenčín

Dostanete aj v Martinuse, Artfóre a vybraných obchodoch.

S Matejom Zámečníkom sa rozprávala: J. Guothova. Autorka pôsobila niekoľko rokov ako detská ilustrátorka a je aj autorkou Good Advertising Blogu. Máte aj vy projekt, o ktorom si myslíte že by mal byť na Slovensku predstavený? Predstavte sa nám!
Píšeme kvalitné seo články.
 

V trenčianskom Echu bola spomenutá útla knižočka Mateja nedávno, ale najrýchlejšie ju dostanete cez:

nakreslisipribeh.sk/objednavka
( takto podporíte Matejovu prvotinu a môže tak napísať aj druhú, tretiu či štvrtú knižočku.. )
matej-zamecnik-nakresli-si-pribeh-nova-kniha-predeti.jpg

Získate skvelý darček ako odmenu za vysvedčenie. Odhadovaný termín distribúcie je 30.6.2016. A teraz! Keď si knižočku objednáte cez náš Blog, získate ju aj s Matejovým podpisom.Good Advertising Blog: Guothova. 2016.

príbehy
kniha
detská kniha
kresbičky
kresbičková kniha
kniha v ktorej kreslíme
pre deti
detská kniha
vzdelávanie
škola
inovatívne projekty
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s