Rodinný biznis je predpokladom rozprúdenia ekonomiky

Dnešná doba je síce veľmi rýchla a dá sa povedať, že šťastie je na strane tých, ktorí na sebe neustále pracujú. Všeobecne je stále kam sa posúvať.

Čo to vlastne je úspech, na ktorom tak veľmi všetci bazírujú?

Ja to vnímam tak, že úspech – to je v prvom rade zdravie. So zdravím sa človek vždy posunie ďalej a môže sa oprieť sám o seba. Ďalej je to chuť na sebe pracovať. Pozitívne veci sa nedejú zo dňa na deň a tak by sme neustále mali hľadať riešenia, ako sa dostať a posunúť tam, kam chceme. Ale predovšetkým na tom – ako si vylepšiť skóre a ako byť lepším človekom.

Žijeme vo veľmi dynamickej dobe, ktorá je orientovaná na výsledky. Na to, aby sme prežili musíme splniť rôzne úlohy, ktoré si nie vždy v živote vyberáme. Niektoré situácie skrátka k nám prídu a človek je postavený pred riešenie.

Podľa mňa je Úspech..

To, keď ráno vstaneme z postele, je nám dobre, robíme prácu ktorá nás baví a máme okolo seba ľudí, s ktorými sa dobre cítime a ktorí nás posúvajú ďalej. Tomuto sa hovorí.. rásť v živote ďalej, spoznávať nové alternatívy, získavať skúsenosti a rozhodovať sa podľa nich. To všetko dáva človeku v živote rozhľad, nové nepoznané možnosti a alternatívy.

Možno si povieme, že sme to mohli robiť tak alebo tak.. ale všetko nás posúva na ceste poznania ďalej. Na základe minulých rozhodnutí vieme spraviť lepšie.. tie budúce. Kto sa neposúva.. skrátka boj o informácie a rast prehral. Každý deň dodávame nášmu mozgu prílev čerstvých informácií. Život je predsa pohyb a my samozrejme cheme životnú energiu pulzovať ďalej.

Podľa mňa je úspechom aj.. ľudská dôvera, poctivosť a všetko, čo tu môžeme nechať ďalším generáciám, tak aby sme ako mladá generácia nemuseli tento Svet budovať nanovo..

Kedy je v živote čas na zmenu?

Veľká vec, ktorá ovplyvnila už minimálne 2x môj život bola veľká zmena. Zistila som sama na sebe, že zmien sa netreba báť. Zmena je totiž spôsob, ako sa posunieme ďalej. No a čo je ďalej? Sú to predsa nové možnosti, noví ľudia a nové zážitky. Ak aj sme niekedy vnímali niektoré naše životné obdobie kritické, alebo sme sa cítili unavení.. je to len fáza, ktorá predchádza nájdeniu harmónie.

Pozrime sa na veci z nadhľadu

Vďaka knihám, ktoré som čítala o úspešných biznisoch ale aj o vyrovnanom živote napríklad by sme si mali spraviť náhľad. Náhľad je niečo, čo nás “ochráni” pred chybami, alebo aby sme veci zobrali príliš osobne. Taktiež je lepšie niektoré skúsenosti čerpať z kníh, ako ich testovať na sebe. Verím na menšie rodinné biznisy s dobrou tradíciou, ktoré budú spoločensky zodpovedné.

Chystáme Blog aj o hlinených omietkach. – Zelený život.. ktorý si vieme vybudovať aj vlastnými rukami. ( Janka má Európsky certifikát z hlinených omietok a zaujíma sa aj o Zelenú architektúru a trvalo udržateľné technológie ).
Čítajte: Good Advertising Blog od špecialistky na marketingovú komunikáciu.

médiá, marketing, blog, media-marketing, copywriting, masmédiá, riešenia, public relations, mediálny blog, píšeme blog, blogujeme, univerzita cyrila a metoda, trnava, bratislava, guothova bloguje

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s