Vizuálna predstavivosť: sme schopní sa ju naučiť?

3d, 4d svet.. svet vizuálnych efektov, inšpirácia vo svete grafiky.. ako je možné že niekto vníma vizuálne veci vnímavejšie? Posledný detail púdra, roztečeného rúža, ktorý maskérka zle nanesie.. odpadnutý kúsok obočia sú veci, ktoré dokážeme zachytiť bez ohľadu na to, čo sa okolo nás deje. Samozrejme, keď sa sústredíme.

Obrazne.. si všimnime, koľko vecí vníma bežný človek. Vizuálna hranica.. a prah vnímavosti kratívcov, fotografov, ľudí pracujúcich v umeleckej sfére je značne posunutý. Emocionálny vánok alebo prievan, s ktorým ste počas práce konfrontovaní je reakciou na ľudí, s ktorými spolupracujete. Profesionál vám nikdy nepovie, že takto a takto je to dobré. Podľa mňa správny profesionál v akejkoľvek oblasti je ohraničený predstavivosťou a novými riešeniami. Je dobré stále tvoriť a objavovať nový svet.. a ten si tvoríme jedine otvorením ďalších dverí. Je dobré, ak tu kľučku stlačíme.. a nenecháme ju stlačiť niekomu inému.

Ak uviazneme v prostredí, ktoré nás limituje ( sčasti nadväzujem na predchádzajúcu časť ).. naše hranice sa značne obmedzujú len na riešenia, ktoré poznáme. Blogujeme.. o všetkom možnom aj nemožnom.. blogujeme o kráse, líniach ktoré nás obklopujú. O svete ktorý poznáme, aj ktorý máme šancu ešte spoznať. Píšeme o pozitívnom v konfrontácii s negatívnym. Sledujte nový mediálny kanál na slovenskom internete: Good Advertising Blog. Copyright 2016. Poctivý blog s poctivými myšlienkami.

advertising
blog
tvoríme si pozitívny svet
blog reklama

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s