Čo nás nenaučí škola, život ale nájdeme v príbehoch Jula Verna..

Nie sú dobré a zlé odpovede. Sú len neodskúšané riešenia. Častokrát sme sa stretli v škole so stopkou zo strany pani učiteľky.. a veľa ľudí sa nám snaží nahovoriť, ako by podľa nich všetko malo vyzerať. Všimnime si jedno: všetkým, ktorí sa snažia nám vsugerovať ich názor za svoj chýba prax a schopnosť “odísť zo zaužívaných koľají”. Ľudia, ktorí život skutočne žijú a sú vyrovnaní nad sebou samým, nepotrebujú “prevyšovať” názorom nad inými ľuďmi. Najväčšou svetlou stránkou života je totiž pokora.

Ja to chápem tak, že život je sprevádzaný smutnými, ale aj veselými okamihmi a nie všetko je čierne a biele. Ako typické dievča som nikdy nečítala dievčenské romány, ale boli mi bližšie príbehy Julesa Verna. Určite bolo lepšie “cestovať do stredu Zeme”, či 20 000 míľ pod morom, ako sa utápať v slzách z nevydarených vzťahov, ktoré sa nám snažili nastaviť rámec dokonalosti. Otec Julesa Verna bol právnik a oficiálne ho považujeme za otca modernej fikcie. V jeho príbehoch sa stretávame so svetom lietadiel, mrakodrapov, a inšpirujúcich nikdy nekončiacich príbehov.

Dobrodružstvo je jedno.. a volá sa život.

Jules Verne radšej nechal svoje postavy nasadnúť a nechať ich letieť 5 týždňov v balóne, ako keby mali žiť nudný život, ktorý si raz budú vyčítať.

Good Advertising Blog: 2016. Píše Guothova.

kultúra, literatúra, jules verne, blog

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s