Ako by mohla zdieľaná ekonomika fungovať v oblasti módy

Bratislava, Slovakia — vlastníctvo vecí sa stáva čoraz nákladnejšou položkou našich životov. To, čo naši predkovia potrebovali vlastniť, technológie a moderný život umožňujú zdieľať. Technológie vytvárajú nový priestor pre životy, komunikáciu a život a životný štýl nebolo možné viac spraviť efektívnejším.

Spoločnosť si ľahko nájde zákazníka a zákazník má na výber, ktorá spoločnosť mu poskytne službu. Očakáva sa rast zdieľaných služieb a to by mali podnikatelia vo svojich aktivitách odreflektovať. Takto by to malo fungovať vo finančníctve, ekonomike či iných sektoroch.

Zdieľaná ekonomika ( sharing economy ) prináša zákazníkovi hodnoty a uľahčuje mu každodenný život. Na výber má širokú paletu možností. Špeciálne marketéri očakávajú takéto rozhodovanie u mileniálneho segmentu, ktorý je charakterizovaný ako prelomový. Už v tejto dobe sme svedkami netradičných marketingových riešení a v budúcnosti sa dá očakávať čokoľvek. Technické inovácie sú našou každodennou súčasťou a je len na nás, ako ich využijeme.

V módnom segmente vidím využitie zdieľanej ekonomiky ako priestor pre požičanie šiat, ich údržbu priamo v butiku a prípravu ďalšej zákazníčke. Zákazníčka si tak šaty nemusí kúpiť a za manipulačný poplatok si požičia napríklad 8 šiat, namiesto toho akoby si jedny kúpila. Trendom je sa s vecami podeliť.. a takto hádam ušetríte aj miesto vo vašom byte či domčeku.

Blog o reklame. Píše marketingová agentúra “Pink Dragonfly”.
Copyright: Guothova Janka 2016. Hľadáte človeka pre médiá a copywriting?

marketing
media

poradenstvo
blog
idei
lepší život
trvalá udržateľnosť
zdieľaná ekonomika

milenial
segment

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s