6 Tipov pre marketing travel segmentu

Keď sa snažíte vybudovať značku pre travel – segment a ste začínajúci marketér, alebo fotograf, možno vám prídu vhod moje rady. Travel fotografia a marketing v tejto oblasti je niečo, do čoho sa ľahko zamilujete a nikdy ho nebudete mať dosť.

Ak túžite, aby vás práca bavila a zároveň radi cestujete a vydávate sa na nové dobrodružstvá – tu je 6 Tipov, ktoré vám to uľahčia:

1. Výber destinácienajskôr spozornieme, čo chceme dať “do záberu”. Najlepšou možnosťou je postaviť si cestovateľský denník. V ňom zaznamenávate objekty a miesta, ktoré chcete fotiť a situácie si vopred ľahko namodelujete.

2. Investícia do času, kedy sa bude fotiť. Urobte to čo najskôr! Zabookujte si letenku, prípadne rezervujte dovolenku. Ak je výlet vopred vhodne naplánovaný, viete si s ním ľahšie poradiť a naplánovať si ho aj po technickej a organizačnej stránke.

3. Príprava na lokálnu komunitu a zvyky. Naštudujte si čo najviac o lokalite, v ktorej sa bude robiť fotenie, prípadne budete vykonávať prácu. Esencia úspechu je zžiť sa s priestorom, v ktorom budete pracovať čo najrýchlejšie a objavovať hodnoty, ktoré sa dajú zaznamenať.

4. Pripravte sa aj na komplikácie. Nie vždy všetko vyjde. Nič sa nedeje, ak na vami podniknutom výlete jednoducho nenájdete to, čo hľadáte alebo sa niečo nepodarí. S negatívnymi skúsenosťami sa učíme a nič nie je lepším učiteľom ako nezvládnuté situácie.

download.jpg

5. Pre snímkovanie krajiny, v ktorej sa pohybujete použite hromadné snímky. Totiž ani fotografický génius nezachytí pohybujúcu sa krajinu, vodu, dav ľudí a zlomy slnka najlepšie ak je neustále v pohybe.

6. Preskúmajte okolie, v ktorom sa nachádzate. Vybrali ste sa do destinácie č. 1 ale na mieste zistíte, že v destinácii č. 2 alebo 3 sú jednoducho lepšie možnosti? Neváhajte, ste tam predsa len raz a to teraz a tu. Každé zaváhanie vás môže ochudobniť o výnimočné zážitky.

Guothova Janka
Good Advertising Blog – Marketingový Blog. 2016. Sme experti na marketing a komunikáciu, public relations a reklamu.

pouchsmall1080x-pad1400x1000f8f8f8-u7

Nové dizajn taštičky z nášho ateliéru – inšpirované Afrikou. Žltá, fialová a čierna sú výnimočnou farebnou kombináciou. / objednávky fb : jana guothova

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s